Wielu klientów, można rzecz że nawet większość, zgłasza się do nas z zamiarem wykonania ogrodzenia, lecz sami nie wiedzą jakiego… Większość z tych sytuacji kończy się happy end’em, a kupujący są zadowoleni z efektu końcowego. Dlaczego tak jest?

 Jakie ogrodzenie wybrać do swojego domu?

Klasyczne ogrodzenia nadal mają swoich wielbicieli. Statystycznie większość naszych klientów wybiera co rusz ogrodzenia kute, fikuśne, wywijane, zaokrąglone. Styl ten charakteryzuje się pięknotą, przepychem, dwornością, luksusem oraz wystawnością. Największym wyzwaniem dla nas są realizacje wykute ręcznie, w kuźni po naszym dziadku, gdzie zostały wszystkie przyrządy do tego potrzebne. Szykujemy metalowe pręty, rozpalamy w piecu kowalskim, rozgrzewamy metal i formujemy go za pomocą młota kowalskiego. Wymaga to wielkiego wysiłku i wielu kropel potu. Efekt końcowy jest nie do opisania. Ogrodzenia klasyczne idealnie pasują do zabudowań parterowych jak i piętrowych. Jeśli posiadają Państwo elementy w ogrodzie, na balkonie pasujące do opisanych przez nas cech to ogrodzenie klasyczne będzie wam pasować idealnie. Najpopularniejszy kolor to czarny, czasami chromowany złotym kolorem. W ogrodzeniach klasycznych występuje mnóstwo detali, a każdy z nich jest doprowadzony przez nas do perfekcji. Klienci wybierają różne wzory. Klika z nich w galerii poniżej:

Ogrodzenia nowoczesne, inaczej modernistyczne, stały się bardzo popularne w ostatnich latach. Moda na takie wyroby przyszła do nas z europy zachodniej, gdzie już w latach 90-tych cieszyły się dużym zainteresowaniem. Najczęściej na styl nowoczesny decydują się osoby młode lecz nie jest to regułą.

Przęsła charakteryzują się bardzo prostą budową, ponieważ głównie są wypełnione profilami. Wbrew pozorom takie ogrodzenie wcale nie jest proste w wykonaniu. Przęsła oraz bramy wymagają wielu godzin pracy. Należy zwracać uwagę na ustawienie elementów pod kątami prostymi, unikać naprężeń materiału podczas spawania oraz idealnie wyszlifować spawy. Każdy, nawet najmniejszy błąd  jest bardzo widoczny i znacząco wpływa na końcowy efekt produktu.

Kolor dominujący w tego typu ogrodzeniach to czerń oraz antracyt.

W razie wątpliwości jesteśmy do Państwa dyspozycji, po przeprowadzonym wywiadzie postaramy się doradzić i nakierować na dany wzór.

Zapraszamy do kontaktu, wykonujemy indywidualne wyceny.

Zapraszamy na naszego fanpage na Facebook’u oraz Instagrama.